-
شناسه خبر 158836

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان با اشاره به وجود ۳۰۵ کانون و ۸۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش در کشور گفت: تا چهار سال دیگر تعداد بازنشستگان بیشتر از شاغلان خواهد شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

 احمد صافی در دیدار وزیر رفاه با روسای کانون‌های بازنشستگی آموزش و پرورش که در وزارت رفاه برگزار شد اظهار کرد: اتاق فکر ما در آموزش و پرورش، شورای عالی آموزش و پرورش است و بنده در گذشته مسئول شورای عالی بودم و اکنون نماینده بازنشستگان هستم.

وی افزود: ۳۰۵ کانون و ۸۵۰ هزار بازنشسته داریم که ۱۰۵ هزار نفر آن‌ها از استان تهران‌اند. تا چهار سال دیگر تعداد بازنشستگان بیشتر از شاغلان خواهد شد. اکنون برخی استان ها مانند اصفهان و یزد هم اینطورند.

به گفته وی، بازنشستگان سرمایه اجتماعی و فرصتی برای انتقال تجارب هستند.

کردونی، رئیس کانون بازنشستگان استان خوزستان نیز با اشاره به همدلی مجلس، دولت و مردم گفت: از یک سو از ناتوانی خود سخن می‌گوییم اما از توانمندی های خود نیز سخن می گوییم. هرکدام از بازنشستگان می‌توانند بازوهای خوبی برای صندوق بازنشستگی کشوری باشند.

وی افزود: امکانات در کشور جزیره‌ای شده، چطور می‌توان اینها را یکی کرد؟ نگوییم یک بیمارستان خصوصی است یکی دولتی است و یکی تامین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه امروز می‌توانیم برای استانداران و سایر مسئولان مشاوران خوبی باشیم گفت: به آگاهی بخشی و آموزش نیاز داریم و اگر درباره بیماری‌هایی چون آلزایمر به خانواده‌ها آموزش بدهیم می‌توان آن را عقب انداخت. دید هم افزایی و همگرایی را در بین بازنشستگان، دولت و مجلس طوری ایجاد کنیم که از مشکلات عبور کنیم.

 به گزارش ایسنا، رستمی، رئیس کانون بازنشستگان استان فارس نیز با اشاره به ضرورت اشتغال فرزندان در شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی گفت: کارتی به نام منزلت داریم ولی بازنشسته ها به آن کارت مذلت می‌گویند؛ یا خدمات را بهینه کنید یا لغوش کنید.

وی افزود: پرداخت حقوق‌های ما قبلا تاخیر داشت ولی اکنون با تلاش‌های انجام شده ۲۵ و ۲۶ هرماه پرداخت می‌شود، اما بیش از یکسوم حقوق بازنشسته‌ها کسورات و اضافه کاری است که دیر پرداخت می‌شود و در آذر و آبان جاری نیز شیب کندی داشته است که درخواست می‌کنیم این روند تسهیل شود.

وی به بیمه جانبازان و آزادگان اشاره کرد و گفت: بیمه اینها را بنیاد شهید قطع کرده است. بیمه جانبازان شاغل را دستگاه‌ها تقبل کرده‌اند ولی جانبازان بازنشسته را کسی تقبل نکرده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار