-
شناسه خبر 157612

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در حال حاضر پیمانکاران فضای سبز و رفت و روب مجبور هستند که برای کارگران فیش حقوقی صادر کنند.

به گزارش فرتاک نیوز،

متاسفانه قرارگرفتن کارگران زیرپوشش پیمانکار درشهرداریها وضعیت بسیار بغرنجی به بارآورده که دامن خانواده هارو هم گرفته لذا باتوجه به وضعیت موجود پیشنهاد می شود ضمن قراردادی کردن کارگران دراین اوضاع نامساعد، از بار فکری آنها کم گردد. متاسفانه پرداخت پول به پیمانکاران توسط شهرداریها و همچنین پیمانکاران به کارگران دچار وقفه های چندماهه شده است که دراین اوضاع و احوال با کم لطفی مسئولین دچار مشکلات بیشتری هم شده است.»

اصغر عطایی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران در این باره گفت: در سنوات گذشته بعضاً پیمانکاران چندین ماه حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کردند و مشکلاتی برای این قشر ایجاد می‌شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پیمانکاران فضای سبز و رفت و روب مجبور هستند که برای کارگران فیش حقوقی صادر کنند، گفت: لیست این افراد هر ماهه صادر می‌شود به همین دلیل پیمانکار نمی‌تواند حقوق آنها را دیر پرداخت کنند.

به گفته عطایی، 30 هزار کارگر در فضای سبز و رفت و روب  داریم.

وی با بیان اینکه برای کنترل پیمانکاران طرح‌هایی در نظر گرفته‌ایم، گفت: برای اینکه مطمئن شویم آنها حقوق کارگران را پرداخت می‌کنند 70 درصد مبلغ صورت وضعیتشان را ابتدا پرداخت می‌کنیم و باید از این رقم حقوق کارگران را پرداخت کنند و بعد از ‌آن الباقی صورت وضعیتشان پرداخت می‌شود.

عطایی با بیان اینکه حقوق کارگران بر اساس قانون کار است، گفت: اینکه حقوق این افراد پایین است را قبول داریم اما بر اساس قانون کارپرداختی ها صورت می گیرد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار