-
شناسه خبر 5035

ئیس اتحادیه قالى شویان تهران با بیان این که نرخ مصوب شست و شوى فرش و قالى معین است گفت: براى فرش‌هاى ماشینى براى هر متر مربع ٤ هزار و ششصد تومان در نظر گرفته شده و براى فرش هاى دستبافت نرخ مصوب هر متر مربع ٨ هزار و ششصد تومان تا ١٥هزار تومان بسته به نفیس بودن فرش و انجام عملیات شستن در نظر گرفته شده است

 

 

به گزارش فرتاک نیوز حمید محمدی کم‌سرخ   با بیان این که نرخ تعرفه هاى قالیشویى در سایت این اتحادیه وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن عید نوروز و استقبال مردم از قالیشویى‌ها، نرخ مصوب هر متر فرش ماشینى، دستبافت و یا قالى و قالیچه بر روى سایت قرار گرفته که مى‌توانند با توجه به این نرخ‌ها فرش‌هاى خود را به قالیشویى تحویل دهند.

رئیس اتحادیه قالى‌شویان تهران افزود: براى فرش‌هاى ماشینى براى هر متر مربع ٤ هزار و ششصد تومان در نظر گرفته شده که البته با انجام کاور به این رقم حدود هزار تا هزار و پانصد تومان اضافه خواهد شد. همچنین براى فرش‌هاى دستبافت نرخ مصوب هر متر مربع ٨ هزار و ششصد تومان تا ١٥ هزار تومان بسته به نفیس بودن فرش و انجام عملیات شستن در نظر گرفته شده است.

وى گفت: قیمت‌ها باید به صورت مکتوب در اختیار متقاضى قرار گیرد و با امضا و اطلاع کامل مشترى از نحوه و قیمت شست و شوى انجام شود البته که نرخ ایاب و ذهاب که حدود ١٦هزار و صد تومان باید به اطلاع متقاضیان برسد.

محمدی کم‌سرخ در ارتباط با نحوه نظارت‌ها بر واحدهاى قالى‌شویى و رسیدگى به شکایات مردمى، افزود: از نظر قیمتى مردم مى‌توانند با توجه به نرخ اعلام شده فرش خود را تحویل قالیشویان دهند، از سوى دیگر اتحادیه با بازرسى مکرر خود از واحدهاى قالیشویان نظارت کافى را بر نحوه شست و شو اعمال کرده البته که مردم هم مى توانند در صورت تخلف شکایت خود را به اتحادیه ارسال کنند.

رئیس اتحادیه قالى‌شویان تهران تصریح کرد: مردم کشورمان باید توجه داشته باشند که فرش‌هاى خود را تحویل مراکز مجاز قالى‌شویى داده و فریب برخى از ترفندهاى مراکز غیر مجاز مانند اعلا شویى، شامپوهاى آلمانى و غیره را نخورند.

وى در پایان اظهار کرد:قالى‌شویان تهرانى هیچگونه رتبه‌بندى نداشته و امیدوار هستیم در آینده نزدیک این رتبه‌بندى صورت گرفته که داراى سه رده براى قالى‌شویى‌ها باشیم.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار