-
شناسه خبر 180796

وزیر کشور به اهمیت اطلاع رسانی به موقع و کارآمد اشاره کرد و گفت که تحریم های دشمن گرچه در عمل تاثیری در روند کار بازسازی مناطق سیل زده ندارد اما تبلیغات می تواند تاثیرات سویی بر افکار عمومی داشته باشد به همین دلیل امسال بیش از گذشته نیازمند مقابله به موقع در این عرصه هستیم.

به گزارش فرتاک نیوز،

به نقل از وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در نوزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی به موقع و کارآمد،افزود: شرایط کنونی کشور اقتضا می کند که مراقبت های بیشتری در حوزه رسانه ای انجام شود، چرا که برخی موضوعات مطرح، زمینه ایجاد اختلاف و تهدید و تهییج را فراهم می کند و نیاز است مسئولان و دستگاه های اجرایی بیش از پیش در حوزه ایجابی و سلبی در جهت مدیریت اطلاع رسانی متمرکز شوند و ضمن عمل به وظایف خود، به شبهات و سؤالات و ابهامات پاسخ دهند.
وی یادآورشد: دستگاه ها و نهادهای دولتی در پاسخگویی، در حوزه سلبی با رفع شبهه و مقابله و در حوزه ایجابی در قالب خبر، گزارش، مستند و تحلیل اقدام کنند، به علاوه هر اقدام رسانه ای که موجب افزایش اعتماد و رضایتمندی مردم می شود در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی به واقعه سیل اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: این بحران به خوبی مدیریت شد و همه متحد، منسجم و هماهنگ عمل کردند این در حالی است که بسیاری از دشمنان و رسانه های معاند تلاش کردند تا این واقعه طبیعی را به بحران ادامه دار تبدیل کنند، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند.
رحمانی فضلی همچنین به نقش موثر رسانه ها اشاره کرد و ادامه داد: رسانه ها به خصوص صدا و سیما در زمینه اطلاع رسانی و همچنین نمایش ابعاد مشارکت و همدلی مردم و مسئولین به خوبی عمل کردند البته عظمت و ابعاد کار و ایثار و فداکاری مردم تا حدودی منعکس شد، اما ظرفیت خبر به اندازه ای نیست که آن حجم از جلوه ایثار و فداکاری را نشان دهد.
وزیر کشور گفت: اکنون پس از مقابله موفق با سیل، وارد مرحله بازسازی و نوسازی می شویم و البته باید در نظر داشته باشیم که عواطف و احساسات در این مرحله، با حساسیت مضاعفی مطرح می شود و باید بر تکیه بر برنامه و اولویت بندی و زمانبندی صحیح عمل کنیم.
رحمانی فضلی به گستره ابعاد خسارات سیل اخیر اشاره کرد و یادآورشدکه مرحله بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل که وسعت زیادی را اعم از شهر و روستا در بر می گیرد، طبیعتا زمان بر و کار بسیار سختی خواهد بود و نباید بگذاریم دشمنان از این مسیر برای ناکارآمد جلوه دادن مدیریت کشور و تهییج و تحریک افکار عمومی، سوء استفاده کنند.
وزیر کشور ادامه داد: فشارها و تحریم های دشمن گرچه در عمل تاثیری در روند کار بازسازی مناطق سیل زده ندارد اما تبلیغات می تواند تاثیرات سوئی بر افکار عمومی داشته باشد به همین دلیل امسال بیش از گذشته نیازمند تحلیل درست و مقابله به موقع در این عرصه هستیم.
رحمانی فضلی با یادآوری اینکه وظیفه اصلی ستاد آرامش بخشی و امید آفرینی به فضای جامعه و همچنین زمینه سازی برای شکل گیری بینش واقع بینانه در جامعه است، گفت: نباید در حوزه افکار عمومی انفعالی عمل شود.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به گزارش های ارائه شده در این جلسه اشاره کرد و ادامه داد: درخصوص کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان دستگاه ها و نهادهای متولی بایستی این اطمینان را به مردم بدهند که در حوزه تامین مواد غذایی و کالاهای اساسی، مشکلی نخواهند داشت.
وزیر کشور توضیح داد: موضوع قاچاق کالای اساسی و شایعات و اخبار مطرح در این حوزه، همچنان به عنوان یک نگرانی مطرح است و لازم است استانداران به عنوان روسای شوراهای تامین استان و نیروی انتظامی، دقت و مراقبت بیشتری در این خصوص داشته باشند.
وی افزود: همچنین مسئولان بخش های مرتبط، از انتشار اخبار جعلی قاچاق کالاهای اساسی در فضای مجازی و رسانه های کشور که موجبات نگرانی مردم و زمینه روانی گرانی های بیشتر را فراهم می کند، جلوگیری کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار