-
شناسه خبر 159741

در حاشیه افتتاحیه اولین دوره آموزشی تخصصی و مدیریتی فراهم آوری اعضای پیوندی، از وضعیت نامطلوب اهدا عضو در کرمانشاه ابراز نگرانی شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

دکتر مهدی شادنوش سرپرست مدیریت مرکز پیوند در مراسم افتتاحیه  اولین دوره آموزشی تخصصی  و مدیریتی فراهم آوری اعضای پیوندی کرمانشاه گفت: وضعیت امروز پیوند در کشور به صورت رسمی در حال جریان است و در سال ۱۶هزار حادثه اتفاق که ضربه به سر وارد می شود رخ میدهد  که نیمی از این افراد دچار مرگ مغزی می شوند.

شادنوش افزود: در طی ۱۸سال گذشته ۶هزار و ۳۰۰ اهدای عضو و ۵۰هزار پیوند کلیه در کشور صورت گرفته است.  

وی تعداداهدا کنندگان در سال ۹۶ کشور را ۹۲۶و تعداد پیوند را 2 هزار و 216 و تعداد متخصصین را  600 نفر اعلام کرد.

سرپرست مدیریت مرکز پیوند وضعیت اهدا عضو در کرمانشاه را نامطلوب بیان نمود و گفت:سالیانه ۵۰مورد مرگ مغزی در کرمانشاه اتفاق می افتد که در طی هفت سال گذشته ۲۹نفر به اهدا عضو رضایت داده اند.

دکتر شادنوش افزود: از سال ۶۸تاسال۹۷ در کرمانشاه۹۲پیوند کلیه انجام شده است در حالی که تعداد افراد دیالیزی در استان کرمانشاه ۶۵۴نفر می باشد که متاسفانه۴۵۶نفر امکان پیوند دارند و در صورتیکه ۱۹۰ نفر از این تعداد پیوند نشوند از بین خواهند رفت.

مرکز پیوند عضوکرمانشاه

وی افزود:باید سطح دانش پرسنل را را ارتقا دهیم و فرهنگ اهدا عضو را نهادینه کنیم و سیستم های مدرن را در کرمانشاه ایجاد کنیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از دو خانواده کرمانشاهی که در اهدا عضو مشارکت داشتند تقدیر گردید و کارت اهدای عضو دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی به وی تقدیم شد.

 خبرنگار:طیبه دولت آبادی

 

 

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار