-

توهین نمایندگان ملت‌ها به یک ملت

شناسه خبر 42906

یک هنرمند بوسنیایی، خانم شیلا کامِریک، جواب هلندی‌ها را داد؛ عکس خودش را کنار این نوشته‌های هلندی‌ها در مورد دختران بوسنی گذاشت.

به گزارش فرتاک نیوز،

مرتضی قاضی از نویسندگان و پژوهشگران دفاع مقدس در مطلبی نوشت: سال 1995، سربازان هلندی نمایندگان سازمان ملل متحد در کشور بوسنی و هرزگوین و شهر سربرنیتسا مستقر بودند. آنها قرار بود که از مردم بوسنی و مسلمانان شهر محافظت کنند. ولی بعدها از روی جملاتی که هلندی‌ها روی دیوارهای مقر خودشان در پوتوچاری نوشته بودند، معلوم شد که چقدر از مردم بوسنی و مسلمانان بیزار بودند.

دندان ندارد...؟

سبیل دارد...؟

بوی بد می‌دهد...؟

آن ها روی دیوارها برای مسخره کردن مسلمانان بوسنی چیزهایی نوشته بودند. جمله بالا یکی از جملاتشان است؛ در مورد دختران بوسنیایی.

یک هنرمند بوسنیایی، خانم شیلا کامِریک، جواب هلندی‌ها را داد؛ عکس خودش را کنار این نوشته‌های هلندی‌ها در مورد دختران بوسنی گذاشت.

1999689

سربازان هلندی همان کسانی هستند که قبل از رسیدن صرب‌ها به شهر، اسلحه‌های مسلمان‌ها را گرفتند و سربرنیتسا را منطقه امن اعلام کردند. اما بعد، شهر و مسلمانان شهر را تحویل صرب‌ها دادند. عکس این دیوارنوشته‌هایشان در موزه یادبود منطقه پوتوچاری کنار قبرستان مسلمانان قرار دارد.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار