-

گزارش علمی و روانشناسی معضل دیدن فیلم های مستهجن

شناسه خبر 94282

امروزه در جوامع مختلف، انواع اعتیادهایی دیده می‌شود که شاید یک یا دو دهه پیش، اهمیت و شیوع امروزی را نداشتند. یکی از انواع مهم اعتیاد، اعتیاد به استفاده از ابزارهای غیر اخلاقی است که گاهی خانمان برانداز است.

به گزارش فرتاک نیوز،

به گفته ی دکتر محمدرضا صفری‌نژاد، مطالب ،تصاویر و فیلم غیر اخلاقی یا هرزه‌نگاری، تجسم و نمایش بی‌پرده از رفتار جنسی با هدف هیجان، تحریک یا ارضای جنسی است که در قالب‌های مختلف ازجمله کتاب، عکس، مجسمه، فیلم و مجله ارائه می‌شود؛ موضوعی که از نظر فردی، اجتماعی و خانوادگی دارای اهمیت زیاد است و اگر بخوبی با آن برخورد نشود، مشکلات عدیده برای جامعه، خود فرد و خانواده به همراه خواهد داشت.

    مرگ مرموز مرد جوان با سقوط از طبقه دوم در تهران

    سیمین با سعید تنها بود که دوستان سعید سر رسیدند! + عکس

    واکنش عجیب پلیس به دستگیری محسن افشانی و همسرش

    دستگیری 2 کارمند گمرک در خراسان شمالی

اعتیاد به مشاهده اینگونه موارد تعاریف مختلف دارد. استفاده بیش از حد از ابزار غیر اخلاقی، طوری که سبب اختلال در زندگی عادی فرد شود، اعتیاد است. به طور کلی، سه دلیل عمده برای استفاده از ابزارهای غیر اخلاقی ذکر شده است؛ به حقیقت پیوستن رویاها، اجتناب از ایجاد رابطه با دیگران و خود ارضایی.

گاهی دلیل استفاده از ابزار غیر اخلاقی این است که فرد در زندگی واقعی به رویاهای خود دست پیدا نکرده و سعی می‌کند با مشاهده اینگونه موارد جای کمبودها را پر کند. البته ریشه این نوع اعتیاد  معمولاً به دوران کودکی بر می‌گردد. بد نیست بدانید مراحل اعتیاد عبارتند از:

مرحله مواجهه با ابزار غیر اخلاقی

بسیاری از افرادی که دچار اعتیاد جنسی هستند، دیدن مواد غیر اخلاقی را از سنین پایین شروع می‌کنند.

مرحله اعتیاد

فرد مبتلا به ابزار غیراخلاقی رجوع می‌کند و یک حالت اجبار در او وجود دارد که نمی‌تواند عملش را ترک کند.

مرحله افزایش

روز به روز، میزان استفاده از ابزار غیر اخلاقی بیشتر می‌شود و بیمار نمی‌تواند دست از آنها بکشد.

مرحله حساسیت‌زدایی

دیگر ابزار غیر اخلاقی،حساسیت اولیه خود را برای بیمار از دست می‌دهد و بیمار با این ابزار تحریک نمی‌شود. بنابراین سعی می‌کند با استفاده بیشتر و متنوع تر به حساسیت اولیه دست پیدا کند، ولی این اتفاق نمی‌افتد.

مرحله عمل

بیمار از دنیای استفاده از ابزارها غیر اخلاقی خارج و وارد اعمال غیر اخلاقی می‌شود. فراموش نکنید، اعتیاد جنسی اثرات ویرانگری در زندگی فرد مبتلا دارد؛ مثلا این که فرد بیمار مسئولیت‌های کاری و شغلی خود را نمی‌تواند انجام دهد و اقدام به کارهای خطرناک و دیدن و استفاده از ابزار غیر اخلاقی در محل‌های نامناسب مثل محل کار خود می‌کند.

همچنین صرف هزینه زیاد برای ابزار غیر اخلاقی و وارد شدن در روابط جنسی نامتعارف و به دنبال آن ابتلا به بیماری‌های مختلف و خطرناک، دستگیری و زندان Prison و از هم پاشیدن کانون خانواده، از دیگر عوارض این نوع اعتیاد جنسی است.

یک  جوان که اعتیاد به دیدن فیلم های غیر اخلاق داشته می گوید: بعداز چند وقت علاقه شدیدی به آزار دیدن و آزار دادن پیدا کرده بودم که خوشبختانه پس از مراجعه به دکتر روانپزشک توانستم از اعتیاد به این فیلم ها و افکار نادرست رها شوم.

امروزه مشخص شده، استفاده از ابزار غیر اخلاقی اثرات سمی روی مغز دارد که شبیه اثرات مخرب کوکائین روی مغز است و افرادی که از این ابزار استفاده می‌کنند، وارد روابط جنسی بسیار خطرناک مثل روابط جنسی گروهی، سادیسم (لذت در آزار دادن دیگران)، مازوخیسم (لذت در آزار دیدن) و حتی روابط جنسی با حیوانات می‌شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار