-
شناسه خبر 40

دادستانی کل آلمان برای اطلاعاتی که به دستگیری انیس عمری، مظنون اصلی اقدام تروریستی برلین، منجر شود، مبلغ صدهزار یورو جایزه نقدی تعیین کرد. به اعتقاد پلیس این فرد در حال فرار و مسلح است.

صد هزار یورو جایزه برای معرفی یک تروریست+ عکس به گزارش فرتاک خبری دادستانی آلمان برای هرگونه اطلاعاتی که دستگیری انیس عمری را ممکن سازد، صدهزار یورو پاداش نقدی تعیین کرده است. به نظر پلیس جنایی آلمان این شهروند تونسی می‌تواند راننده کامیونی باشد که فاجعه مرگبار را در بازار کریسمس برلین باعث شد.

پلیس هشدار می‌دهد که انیس عمری به احتمال قوی مسلح و قادر به اعمال خشونت است.

چگونگی ردگیری مظنون

هفته‌نامه اشپیگل آلمان با تکیه بر اطلاعات دریافتی خود می‌نویسد، بازرسان پرونده سوء قصد در بازار کریسمس برلین بعد از کشف یک مدرک هویت در زیر صندلی راننده کامیونی که با آن این حمله انجام شد در پی پیدا کردن یک مظنون مرد تونسی‌‌اند.

در این گزارش آمده که پلیس در سراسر آلمان در پی یافتن این مظنون تونسی است.

بر اساس این گزارش، مدرک یافت‌شده یک مدرک اقامت موقت (اقامت تحمل‌‌شده) برای پناهجویانی است که پاسخ منفی به تقاضای پناهندگی‌شان داده می‌شود ولی هنوز اخراج نشده‌اند. دارنده این مدرک مردی است به نام "انیس عمری" با ملیت تونسی، زاده سال ۱۹۹۲ در شهر تطاوین.

به نوشته روزنامه "آلگماینه" چاپ ماینز، این مظنون با دو نام و اطلاعات مختلف مربوط به تولد در آلمان ثبت شده است. نام دیگر او "احمد عمری" ذکر شده است. این مدارک در منطقه کلوه (Kleve) در ایالت نوردراین ـ وستفالن صادر شده‌اند. به نظر می‌رسد که او بارها اطلاعات مربوط به هویت خود را تغییر داده است.

سایه مرگ بر برلین

شامگاه دوشنبه (۱۹ دسامبر) یک کامیون با سرعت وارد بازار کریسمس در مرکز برلین شد و فاجعه آفرید. دراین حادثه دست‌کم ۱۲ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. پلیس این حادثه را اقدامی احتمالاً تروریستی خوانده است.

بازرسان در دادستانی آلمان خواستار پیگرد سراسری شده‌اند که آماده‌سازی‌های آن در حال انجام است.

پلیس برلین می‌گوید، بیش از ۵۰۰ سرنخ در این رابطه پیدا کرده و به دنبال پیدا کردن یک عامل احتمالا مسلح است.

مردی که پیش از این توسط پلیس بازداشت شده بود روز سه‌شنبه ۲۰ دسامبر به دلیل کمبود مدراک لازمی که سوء ظن به او را تأیید کند آزاد شد.

در ورود پرسرعت یک کامیون به بازار کریسمس در روز دوشنبه ۱۹ دسامبر در شهر برلین دست کم ۱۲ نفر کشته و حدود ۵۰ نفر زخمی شدند. گروه "دولت اسلامی" (داعش) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار