-
شناسه خبر 17639

وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای کشته شدگان ناشی از تصادف در ایران، افزود: آمار کشته شدگان ما در سوانح ترافیکی از آمار کل کشته شدگان ناشی از جنگ در منطقه بالاتر است و این بیانگر این است که قوانین موجود، بازدارنده نیستند نه برای جاده نه برای راننده و نه برای مردم.

به گزارش فرتاک نیوز،  وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه سلامت نیز نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار و همه کادر درمان قابل تقدیر و شایسته احترام هستند، گفت: جامعه پزشکی از سرمایه های اجتماعی هر جامعه ای محسوب می شود که گاهی ندانسته و گاهی دانسته و عامدانه تخریب می شوند و بخشی از آن هم ریشه در خود این جامعه دارد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان پارس در رشت با اشاره به فرصت های بخش خصوصی در بحث اشتعال، گفت: بخشی از دستاوردهای دولت مرهون تلاش بخش خصوصی است.

هاشمی با اشاره با عملکرد دولت درمقوله اشتغال گفت: در دولت یازدهم 700 هزار شغل ایجاد شد اما این میزان جوابگوی نیاز جامعه نبود و در حال حاضر یک میلیون و دویست هزار نفر در کشور جویای کار هستند. البته این تعداد در مقایسه با دوره های گذشته و در نظر گرفتن شرایط موجود، کار بررگی بود.

وزیر بهداشت با بیان این که بعد از برجام فرصت های بیشتری ایجاد شد، گفت: امیدواریم مسیر عقلانیت ادامه پیدا کند و کشور در سایه آرامش و همکاری و وحدت بتواند در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار امسال در جهت " اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" گام بر دارد و به این مهم دست یابد.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه در دست اجرای بیمارستان 400 تخته لاکان در گیلان، تصریح کرد: بخش خصوصی در گیلان عملکرد مناسبی در زمینه بهداشتی درمانی دارد و در این راستا ساخت بیمارستان پارس یکی از این شاخص هاست.

هاشمی در ادامه با اشاره به توانمندی و استعداد جوانان گیلانی گفت: گیلان افراد شاخصی در حوزه بین الملل دارد و بی شک نیروی انسانی اساس هر کاری است.

وزیر بهداشت با بیان این که در حوزه سلامت نیز نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار و همه کادر درمان قابل تقدیر و شایسته احترام هستند، گفت: جامعه پزشکی از سرمایه های اجتماعی هر جامعه ای محسوب می شود که گاهی ندانسته و گاهی دانسته و عامدانه تخریب می شوند و بخشی از آن هم ریشه در خود این جامعه دارد.

هاشمی در پایان، توسعه توریسم سلامت در گیلان را با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک گیلان حایز اهمیت دانست و گفت: گیلان پتانسیل زیادی برای سرمایه گذاری در حوزه درمان دارد و امیدواریم مسوولین استانی برای بهبود زیر ساختهای حوزه سلامت در گیلان به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان کمک کنند.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار