-
شناسه خبر 195905

رئیس جمهوری روسیه در گفت وگو با مردم این کشور هشدار داد که مناقشه مسلحانه بین آمریکا و ایران منجر به فاجعه برای منطقه خواهد شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه در گفت وگوی مستقیم با مردم روسیه که از چهار شبکه تلویزیونی ازجمله شبکه روسیه ۲۴ و دو ایستگاه رادیویی روسیه بطور مستقیم پخش می‌شد، خاطرنشان کرد: جنگ با ایران برای ایالات متحده آمریکا نیز پیامدهایی خواهد داشت.

پوتین در این گفت وگوی تلویزیونی که بیش از چهار ساعت بطول انجامید، با بیان اینکه نمی‌دانیم و البته نمی‌خواهیم که مناقشه رخ دهد، افزود: اما آمریکا اعلام کرده است که گزینه بکار گیری نیروی نظامی را رد نمی‌کند.

وی با اشاره به پیامدهای فاجعه بار جنگ بین ایران و آمریکا برای منطقه اظهار کرد: این مساله دست کم منجر به تشدید خشونت‌ها و افزایش شمار پناهندگان از منطقه خواهد شد.

رئیس جمهوری روسیه هشدار داد برای کسانی که چنین تلاشی را بکنند، این اقدام پیامدهای ناگوار به همراه خواهد داشت زیراکه پیش بینی رویدادهایی که در بکارگیری نیروی نظامی ممکن است رخ دهد بسیار دشوار است.

    بخاطر اینکه ایران کشور شیعه است و حتی در جهان اسلام معتقدند که این افراد (شیعیان) قادر به انجام اقدامات شدید در صورت نیاز و برای دفاع از خود و دفاع از کشور خود هستند.

پوتین گفت: و این اقدامات شدید منجر به چه چیزی خواهد شد هیچکس نمی‌داند و و پیش بینی اینکه چه کسانی را در برمی گیرد دشوار است.

**ایران توافق‌ها با آژانس را اجرا می‌کند

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به یک سوال گفت: ایران به طور کامل توافق‌ها با آژانس بین المللی انرژی اتمی را اجرا می‌کند و تحریم‌ها علیه این کشور بی پایه و اساس و غیرموجه است.

وی ادامه داد: ایران هیچ توافقی را نقض نمی‌کند و تحریم این کشور را غیرقابل قبول می‌دانیم.

**روسیه درباره سوریه معامله نمی‌کند

پوتین در پاسخ به سوال دیگری گفت: روسیه با متحدان خود درباره سوریه معامله نمی‌کند.

وی با بیان اینکه معامله چه معنی می‌دهد، اظهار کرد: این اقدامی تجاری است ما با متحدان خود درباره منافع و اصول خود معامله نمی‌کنیم.

پوتین گفت: می‌توان با شرکای خود درباره تصمیم‌ها درباره مسائل مختلف به توافق رسید.

**دیدار با ترامپ امکانپذیر است

رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سوالی درخصوص امکان دیدار خود با ترامپ در حاشیه اجلاس جی بیست در ژاپن گفت که این دیدار به آمادگی طرف آمریکایی بستگی دارد.

وی افزود: طرف روسی برای چنین دیداری به آن اندازه که طرف آمریکایی تمایل دارد، آماده است.

**روسیه درباره همکاری سایبری از آمریکا پیشنهاد دریافت نکرده است

پوتین در پاسخ به سوالی گفت: روسیه هنوز پاسخ منطقی از آمریکا برای پیشنهاد خود برای همکاری در مبارزه با حملات سایبری دریافت نکرده است.

**روسیه موازنه هسته‌ای را حفظ می‌کند

رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه به رغم بودجه نظامی محدود خود نه فقط موازنه هسته‌ای را حفظ می‌کند بلکه دو یا سه گام جلوتر از رقبای خود حرکت می‌کند.

پوتین این را نیز گفت که روسیه بودجه نظامی خود را در سال ۲۰۲۰ تا ۲.۸۷ درصد تولید ناخالص ملی خود و در سال ۲۰۲۱ تا ۲.۸ درصد تولید ناخالص ملی خود کاهش خواهد داد.

**روسیه از منافع ملی خود نمی‌گذرد

پوتین در پاسخ به سوالی گفت که روسیه بخاطر لغو تحریم‌ها از منافع ملی خود صرف نظر نمی‌کند.

**هدف آمریکا بازداشتن روسیه است

پوتین خاطرنشان کرد که آمریکا اقداماتی را برای بازداشتن چین و توقف پیشرفت این کشور بکار گرفته و به همین صورت با روسیه رفتار و برای بازداشتن این کشور تلاش می‌کند.

گفت وگوی تلویزیونی مستقیم پوتین با مردم روسیه حدود چهار ساعت و ۱۵ دقیقه بطول انجامید و وی به دهها سوال مطرح شده از طریق تلویزیونی، تماس تلفنی، شبکه اینترنتی و پیامک‌ها پاسخ داد.

سازمان‌دهندگان این برنامه گفته‌اند که بیش از یک و نیم میلیون نفر سوالاتی را از رئیس جمهوری مطرح کرده‌اند که از آن میان، تعدادی فرصت طرح پرسش‌های خود را دارند.

این برنامه به گونه‌ای برگزار شد که وزرا و استانداران در محل کار خود در صورت درخواست رئیس جمهوری روسیه به سوال مربوطه پاسخ می‌دادند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار