-
شناسه خبر 17481

علی رغم اینکه از سال گذشته پیشنهاد تشکیل بازار آب مطرح شد اما تا کنون هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده و به‌نظر می‌رسد که این طرح نیز مانند بسیاری از طرح‌ها در پرونده خاموش قرار گرفته است.

به گزارش فرتاک نیوز،

سال گذشته طرح تشکیل بازار آب به صورت آزمایشی در چهار استان و چهار دشت در همان استان ها به اجرا در آمده و قرار بود که نهایتا نتیجه آن تا سال جاری منتشر شود اما بر اساس آخرین گفته‌های میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب‌وآبفا مقدمات ایجاد بازار آب هنوز فراهم نشده لذا لازم است که نظام‌نامه‌های متعددی در این باره تدوین شود.

وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته در زمینه تشکیل بازار آب به ایسنا گفت: هنوز آمادگی کافی برای ایجاد بازار آب در کشور وجود ندارد اما باید به این مسئله توجه کرد که بازارهای محلی مشغول فعالیت هستند.

با تشکیل بازار آب می توان تا حد زیادی میزان منابع و مصارف را مدیریت کرد به‌عبارت دیگر از این طریق می توان با مدیریت بر عرضه و تقاضای آب، بحران منابع آبی از جمله منابع زیرزمینی را مهار کرد.

البته از همان زمان نیز شائبه‌هایی مبنی بر این مساله که تشکیل بازار آب می‌تواند تبدیل به یک بورس بازار شود و تبعاتی را نیز در پی داشته باشد مطرح می‌شد که شاید همین مساله موجب شده که تا کنون این طرح به نتیجه نرسد اما باید به این مساله نیزتوجه کرد که اجرای این طرح با مدیریت درست می‌تواند شرایط خوبی را رقم بزند لذا لازم است مسوولان توجه بیشتری به اینطرح داشته باشند.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار