-
شناسه خبر 158998

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی رشد اعتبارات فصل آب در بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۸ را فقط ۱۰.۵۰ درصد عنوان کرد.

به گزارش فرتاک نیوز،

رضا کریمی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مربوط به فصل آب در لایحه بودجه 98 نسبت به اعتبارات مصوب آب در بودجه 97 به میزان 10.50 درصد رشد یافته است.

وی افزود: در مقابل سهم اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای فصل کشاورزی و منابع طبیعی از کل امور اقتصادی در لایحه بودجه سال 98 و در مقایسه با سال 97 از 11.54 به 10.73 درصد رسید که کاهش 81 صدم درصدی را نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتبار هزینه‌ای فصل کشاورزی از محل منابع عمومی، متفرقه و اختصاصی در لایحه بودجه 98 نیز در مقایسه با اعتبار متناظر آن در قانون بودجه 97 به میزان 11.89درصد افزایش نشان می‌دهد.

کریمی با بیان اینکه بودجه پیشنهادی سال 98 به ضرورت‌ها و تبعات ناشی از تحریم‌ها بی‌توجه نیست، اظهار کرد: شناسایی پروژه‌های ملی و استانی قابل واگذاری و مشارکتی، درج کامل بودجه شرکت‌های زیان‌ده و نیز تمرکز دولت به حذف دهک‌های بالای یارانه بگیران از محاسن بودجه 98 است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در مقابل افزایش وابستگی بودجه به نفت، انحراف از الزامات برنامه ششم توسعه و نیز عدم امکان بررسی بودجه شرکت‌های دولتی از معایب بودجه سال 98 است.

کریمی در خصوص میزان کاهش وابستگی بودجه به درآمد نفت گفت: بررسی ارقام لایحه بودجه 98 کاهش وابستگی به نفت را نشان نمی‌دهد و سهم منابع درآمدی بودجه از نفت برای سال آتی 35 درصد است که خود این موضوع یکی از معایب اصلی بودجه محسوب می‌شود.

وی در خصوص توجه دولت به معیشت مردم نیز افزود: هر چند بودجه یکساله به صورت کامل نمی تواند در اصلاح وضعیت معیشتی مردن نقش ایفا کند، پیش بینی14 میلیارد دلار از منابع حاصل از صادرات نفت برای واردات و تامین کالاهای اساسی مردم با نرخ چهار هزار و 200 تومانی در کنار پرداخت یارانه به دهک‌های پایین جامعه از سیاست‌های حمایتی دولت در بودجه 98 به شمار می‌رود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار