-
شناسه خبر 117495

مدیر عامل بانک رسالت گفت: در قالب این طرح تا سقف ۳۰ میلیون تومان وام بدون بهره در اختیار متقاضیان صاحب صلاحیت پرداخت خواهد شد.

به گزارش فرتاک نیوز،

محمدحسین حسین زاده مدیر عامل بانک رسالت گفت: الگوی توسعه کارآفرینی اجتماعی مولفه هایی دارد که یکی از آنها توسعه کسب و کارهای خود و خانگی بوده  و کسب و کارهای کوچک محور مورد اجرا قرار می گیرند اما همین کسب و کارها در دورافتاده ترین مناطق کشور عملیاتی شده و حتی حاشیه شهرهای بزرگ نیز در قالب آن قرار نگرفته اند بلکه ما تلاش داشته ایم که مدیریت زنجیره ارزش را در کنار همین الگوی کسب و کار اجتماعی توسعه دهیم.

حسین زاده ادامه داد: تولید در شهرهای کوچک و روستاها منجر به کاهش مهاجرت و حتی مهاجرت معکوس شده و بر این اساس از حدود ۳ سال قبل این موضوع مد نظر قرار گرفته و عملیاتی شده به نحوی که اولین پایلوت آن در شهر گلباف کرمان پیاده سازی شده است و حتی همین الگو در چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی، کرمانشاه و سرپل ذهاب نیز توسعه یافته است.

وی افزود:  سه رشته پوشاک، دامپروری، سبزیجات و میوه جات و گیاهان دارویی قابل فرآوری در اولویت قرار دارند و مردم در این سه رشته در قالب طرح مذکور فعالیت خواهند کرد.

حسین زاده خاطرنشان کرد: هر فرد اگر عضو کانون همیاری اجتماعی شد عضو سه سامانه خواهد بود که بر اساس آن تنها با یک بار ثبت نام در سامانه از مراجعات متعدد ارائه تضامین برای دریافت وام مستثنی خواهد شد ضمن اینکه در قالب سامانه مرآت نیز شناخت این اعضا به طور کامل صورت می گیرد البته موضوع وثیقه ها و ضمانت ها نیز در مرتبه اول مهم است اما در مراحل بعدی با حضور در همین شبکه و تایید صلاحیت می تواند از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک، خدمات دریافت وام خود را نیز انجام دهد.

وی گفت: ۵.۵ میلیون شماره حساب در طرح وجود دارد که از این رقم ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر وام گیرنده وجود دارد و میانگین وام آنها ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است و برای آنها تنها دو درصد مطالبات غیرجاری حادث شده البته ثبت وام در نظر گرفته شده ۳۰ میلیون تومان  است.

حسین زاده افزود: هدف عرضه و تقاضای منصفانه و اعتمادساز است و هر فرد تمامی نیازهای خود به خدمات بانکی را می تواند از طریق همان سامانه انجام دهد.

وی گفت: در استانهای پایلوت هزار هسته کار و زندگی تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند و هر خانه یک هسته به شمار می رود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار