-

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

شناسه خبر 3995

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: طی مهرماه تعدیل نیروی کارگری در استان زنجان به صفر رسیده و ۲ هزار و ۵۰۰ لیست بیمه اجباری در مهرماه اضافه شده است.

به گزارش فرتاک نیوز، ناصر فغفوری ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در بخش اقتصاد مقاومتی طرح‌های مختلفی برای اجرا در دستور کاری خود دارد.

وی اظهار کرد: این سازمان صنعت تکالیف ملی و هم تکالیف استانی دارد و باید تکالیف ملی از تکالیف استانی تفکیک شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان گفت: طی مهرماه تعدیل نیروی کارگری در استان زنجان به صفر رسیده و ۲ هزار و ۵۰۰ لیست بیمه اجباری در مهرماه اضافه شده  و خوشبختانه وضعیت استان در بخش‌های مختلف صنعتی مطلوب بوده است.

فغفوری تاکید کرد: تاسیس شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی در استان زنجان از جمله برنامه‌های استان در بخش اقتصاد مقاومتی است و  هدف از این طرح جذب سالیانه حداقل ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بوده و ۳۰۰ هکتار زمین برای این منظور خریداری شده است.

وی افزود: در بخش پتروشیمی زنجان نیز اقداماتی صورت گرفته و  هدف از احداث این کارخانه تولید ۶۷۷ هزار تن آمونیاک و یک هزار و ۷۲ تن اوره بوده  و در حال حاضر این طرح دارای ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و در صورت تامین و پرداخت ۱۶۳ میلیون یورو طی مدت سه سال آینده قابل بهره‌برداری می رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: پتروشیمی نیاز به عزم استانی دارد و باید برای حل مشکلات آن به صورت استانی برنامه ریزی شود.

فغفوری به  بخش سایبرسیتی اشاره کردو گفت: این طرح را سازمان صنعت با همکاری فناوری اطلاعات انجام می‌دهد.

وی به تبدیل زنجان به قطب برق و الکترونیک اشاره کردو گفت: این امر مربوط به یک وزارت‌خانه نبوده و فقط یک وزارت‌خانه در این زمینه مسئولیت نداشت ولی ما در سازمان صنعت برق را پیش برده و وزارت ارتباطات نیز باید موضوع آی‌تی را پیگیری کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان تصریح کرد: کار گروه رفع موانع تولید چهار جلسه با حضور استاندار برگزار شده  و ما این آمار را جزو جلسات محسوب نمی‎کنیم، ولی برخی از استان‌ها این جلسات را حساب می کنند.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار