-
شناسه خبر 3978

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به غرب هرمزگان، از بندر تجاری و مسافری لنگه بازدید کرد.

به گزارش فرتاک نیوز، "حسین هاشمی تختی" طی بازدید میدانی از قطب مهم بندری غرب استان هرمزگان، به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت های حوزه  حمل و نقل دریایی پرداخت.

"محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در ابتدای این نشست ضمن معرفی جایگاه استراتژیک بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان گفت: این مجموعه با پوشش هفت بندر تجاری و مسافری از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور، همچنین در برگیری 575 کیلومتر مرز دریایی از نقاط مهم مدیریت بر سواحل کشور است.

وی افزود: بندرلنگه بهترین پایانه لجیستیکی برای جزایر کیش ، ابوموسی،تنب بزرگ و کوچک،لاوان،سیری و هندورابی بوده و دارای کوتاهترین فاصله نسبت به بنادر جنوبی با کشور امارات متحده عربی است که هم اکنون یکی از بنادر اصلی ترابری دریایی بار و مسافر به این کشور است.

صابری با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای بندرلنگه در جهت رشد اقتصادی منطقه غرب هرمزگان گفت: در ادامه طرح های توسعه ای بندرلنگه و توسعه دریایی، طرح های عمرانی با هدف افزایش پسکرانه و اراضی پشتیبانی بندر در دستور کار قرار گرفته است که تحقق این طرح در افزایش عملکرد فعالیت های بندری و دریایی نقش بسزایی خواهد داشت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ابراز امیدواری کرد، با افزایش امکانات و زیر ساخت های بندری، ایجاد خطوط جدید تجاری کالا و توسعه روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس شاهد شکوفایی اقتصادی در غرب هرمزگان باشیم.

صابری در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات انجام شده در ایجاد فضای مناسب جهت حضور مردم شهرستان، تجار و صاحبان کالا در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اشاره کرد و افزود: در گذشته فضای مناسبی برای حضور مردم شهرستان و اربابان رجوع وجود نداشت که با برنامه ریزی و اقدامات  خوبی که انجام شد خوشبختانه فضای مناسب و ایمنی فراهم آمد و امروز مشاهده می کنیم بندری در شان مردم شهرستان بندرلنگه در غرب استان ایجاد شده است.

"حسین هاشمی تختی" رییس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در در ادامه این نشست  ضمن تقدیر از تلاشهای شبانه روزی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه در پیشبرد تجارت دریایی و توسعه اقتصادی منطقه گفت: به دنبال رفع موانع و مشکلات بنادر هرمزگان برای رونق اقتصادی کشور هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک به این مهم دست پیدا کنیم.

وی تعامل اداره بندر، گمرکات و تجار را لازمه پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان دانست و افزود: با مشارکت بیشتر بخش خصوصی بمنظور سرمایه گذاری در بنادر و تعامل ارگانهای مرتبط با حمل و نقل و تجارت دریایی با اداره بنادرو دریانوردی بویژه اداره کل گمرکات و تجار شهرستان بندرلنگه میتوان گام های موثری در پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان انجام داد.

رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مجموعه مدیریتی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خواست تا طرح توسعه ای بنادر غرب هرمزگان را تنظیم و به وی ارائه نماید تا تمهیدات لازم جهت رفع موانع پیش رو و تسریع در روند انجام آن اندیشیده شود و پیگیری های لازم در مجلس و کمیسیون های مربوطه نیز صورت گیرد.

 

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار