-
شناسه خبر 206847

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در صورت نهایی شدن پروژه خط آهن تبریز به میانه، فاصله تبریز تا تهران از طریق خط آهن ۵.۵ ساعت کاهش می‌یابد.

به گزارش فرتاک نیوز،

محمدرضا پورمحمدی در حاشیه سفر محمدباقر نوبخت به تبریز و بازدید از پروژه راه‌آهن میانه به بستان آباد و تبریز  اظهار داشت: روند ساخت ایستگاه راه‌آهن و راه‌های دسترسی به آن از پیشرفت مطلوبی برخوردار نیست.

 وی ادامه داد: از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل که پیمانکارهای ضعیفی را انتخاب کرده‌اند ناراضی هستیم چرا که این انتخاب باعث شده است، راه‌های دسترسی و ایستگاه خط آهن در بستان آباد که سرمایه‌گذاری کلانی روی آن شده معطل بماند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که دولت سعی دارد تا خط آهن تبریز به میانه را به‌زودی به پایان برساند، گفت: برخی مشکلات مالی نیز در این راستا وجود دارد.

وی تکمیل پروژه راه‌آهن تبریز به میانه را نیازمند، 120 میلیارد تومان اعتبار دانست و عنوان کرد: از این میزان 22 میلیارد تومان به صورت نقدی و مابقی به صورت اوراق اختصاص یافته است.

پورمحمدی از پیشرفت 95 درصدی پروژه خط آهن میانه تا بستان آباد و 82 درصدی بستان آباد به تبریز خبر داد و افزود: خط آهن دوخطه میانه به بستان آباد و تبریز از ایستگاه میانه واقع در مسیر راه‌آهن تهران به تبریز است، شروع شده و با گذشتن از شهرهای ترکمن چای، بستان‌آباد و باسمنج به ایستگاه کنونی تبریز متصل می‌‌شود.

وی با بیان این که پروژه خط آهن میانه به تبریز از سال 1379 آغاز شده است، خاطرنشان ساخت: پروژه راه‌آهن میانه به تبریز، 203 کیلومتر بود که 132 کیلومتر آن در مسیر میانه به بستان آباد و 70 کیلومتر نیز در مسیر بستان آباد به تبریز است.

استاندار آذربایجان شرقی، ادامه داد: در صورت نهایی شدن این پروژه، فاصله تبریز تا تهران از طریق خط آهن با کاهش 5.5 ساعتی و در مجموع 114 کیلومتر می‌شود.

خط آهن تبریز به میانه، با طراحی‌هایی که داشته است واگن‌های مسافربری با سرعت 160 کیلومتر در ساعت و واگن‌های باری با سرعت 120 کیلومتر در ساعت به صورت دو خطه طی مسافت خواهند کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار