-

مدیرکل گمرکات کرمانشاه مطرح کرد:

شناسه خبر 204407

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از افزایش ۷۱ درصدی واردات از گمرکات این استان خبر داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

خلیل حیدری اظهار داشت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در ۴ ماهه نخست سال جاری ۱۸ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۸۶۷ دلار به وزن ۸ هزار و ۹۳۹ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش ۷۱ درصد و از حیث وزن ۳۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع فوق، گمرک پرویزخان با ۱۱ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۱۴۹ دلار کالای وارداتی به وزن ۸ هزار و ۱۸۲ تن ، بیشترین حجم کالاهای وارداتی استان را در ۴ ماهه نخست سال جاری به خود اختصاص داده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ از لحاظ وزن ۹۰ درصد و از حیث ارزش ۴۹۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه ادامه داد: در ۴ ماهه نخست سال جاری از گمرک کرمانشاه ۶ میلیون و ۲۷۱ هزارو ۶۳ دلار کالا به وزن ۷۱۵ هزار تن به داخل کشور وارد شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازلحاظ وزنی ۶۸ درصد و از حیث ارزش ۲۷ درصد کاهش داشته است.

این مسئول آمار واردات گمرک خسروی را ۵۵ هزار و ۶۵۵ دلار کالا به وزن ۴۱ تن عنوان کرد و بیان داشت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش و از حیث وزن ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

حیدری با تاکید بر اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۰ کشور وارد می‌ شود، تصریح کرد: کشور عراق با ۱۰ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۲ دلارکالا به وزن ۶ هزارو ۸۳۶ تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه در ۴ ماهه نخست سال جاری به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد : طی مدت یاده شده کشور چین با ۲ میلیون و ۶۳ هزارو ۲۶۰ دلارکالا به وزن ۲۷۳ تن و کشور کره جنوبی با یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹۱۹ دلار کالا به وزن ۱۲۲ تن درجایگاه دوم و سوم قرار دارند.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان را آلیاژهای آلومینیوم کار نشده، تلمبه های چرخ دنده ای، آلومینیوم به صورت کارنشده غیرممزوج، مخلوط هیدروکربورهای بودار، ماشینها برای مخلوط کردن، ورزدادن، خردکردن، سائیدن، ژل منیزیوم هیدروکساید گرید دارویی،کمپرسورهای برودتی باگازفریونی (سازگاربالایه اوزون) باقدرت حداکثریک اسب بخار و....عنوان کرد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار