-
شناسه خبر 200510

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه جوانان ایران اسلامی در عرصه نظامی از دفاع مقدس تاکنون به مکاتب لیبرال تودهنی زدند گفت: در این شرایط این گفتمان باید به طور علمی به جوانان کشور و دنیا معرفی شود چراکه هر گفتمانی برای ماندگاری به نظریه‌پردازی و اقناع اندیشه‌ها نیاز دارد.

به گزارش فرتاک نیوز،

مرتضی قائمی امشب در آیین افتتاحیه دوره آموزشی حیات طیبه ویژه تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگا‌های آزاد کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اظهار کرد: در طول 400 سال گذشته شاهد ظهور اندیشه‌هایی هستیم که مدعی بودند پس از آن‌ها اندیشه‌ای متولد نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دو قرن اخیر بیشترین تلفات انسانی را در جهان شاهد بودیم تصریح کرد: با برخی تفکرات دنیای خشنی ایجاد شده است و اندیشه‌های دنیایی نتوانسته انسان را به اهداف خود برساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با بیان اینکه پس از رنسانس شاهد ظهور  اندیشه‌های مختلفی هستیم ادامه داد: علم گراها، عقل‌گراها و تجربه‌گراها هر یک در برهه‌های زمانی ادعای پایان اندیشه‌ها را داشتند و در نهایت پایان تاریخ را مطرح کردند تا پرونده اندیشه را ببندند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز لیبرال‌ها ادعا می‌کنند که کامل‌تر از این مکتب وجود ندارد خاطرنشان کرد: هر یک از این مکاتب مدتی عرصه جولان یافتند اما در مدتی کوتاه از صحنه به طور کامل کنار رفتند.

قائمی با تأکید بر اینکه همه این مکاتب دنیایی و مادی نتوانستند دوام بیاورند گفت: در نهایت جریانی به نام انقلاب اسلامی ابراز وجود کرد و با وجودی تمام سختی‌ها بالید در حالی که برخی انتظار داشتند به سرعت افول کند.

وی اظهار کرد: این گفتمان به لطف پایداری جوانان در هشت سال دفاع مقدس و تعمیق شناخت جامعه از این اندیشه نه تنها دوام آورده که هر روز تقویت می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه جوانان ایران اسلامی در عرصه نظامی از دفاع مقدس تاکنون به مکاتب لیبرال تودهنی زدند اظهار کرد: در این شرایط این گفتمان باید به طور علمی به جوانان کشور و دنیا معرفی شود چراکه هر گفتمانی برای ماندگاری به نظریه‌پردازی و اقناع اندیشه‌ها نیاز دارد به ویژه در دوره‌ فعلی که مدعی است عصر گفتمان‌ها و اندیشه است.

وی با بیان اینکه امروز ما به جوانانی نیاز داریم که آماده نبرد در عرصه جبهه‌های جنگ فرهنگی، علمی، فناوری و ... است افزود: سلاح امروز مطالعه است که باید در قالب دوره‌های مطالعاتی هدفمند قوام یابد.

قائمی با اشاره به اینکه باید برای همه شبهه‌‌ها پاسخ داشته باشیم تصریح کرد: اندیشه‌های سطحی و عاطفی فرصتی برای بقا ندارند بلکه اندیشه‌های عمیق و ریشه دار ماندگار می‌شوند.

وی با بیان اینکه ما امروز به دوره‌های آموزشی نیاز داریم که بتواند مطالعه عمیق  را محقق کند ادامه داد: نیاز داریم که گفتمان دشمن را نیز به خوبی مطالعه کنیم چرا که مثلث لیبرالیسم که با اضلاع زر و زور و تزویر مبنای انسان‌محوری را جایگزین خدامحوری قرار داده است، هرگز با اسلام قابل جمع نیست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه لیبرالیسم و اسلام متناقض هستند و قابل جمع نیستند خاطرنشان کرد: خیانتی که امروز از سوی برخی شاهد هستیم معرفی اسلام و لیبرالیسم و یا کمونیست به طور همزمان  است در حالی که باید صادقانه اندیشه خود را مطرح کرد و به مخاطبان فرصت اندیشیدن داد.

وی با بیان اینکه جریان شناسی را باید در اولویت قرار داد اظهار کرد: با شخصیت‌ها نمی‌توان جریان‌ها را شناخت بنابراین باید به صورت عمیق  اسلام را در قرآن، نهج البلاغه و ائمه اطهار(ع) مطالعه کنیم که در این صورت مطالعه هر جریان خطرآفرین نیست.

قائمی با اشاره به اینکه مکاتب دیگر توان ایستادگی در برابر اسلام ندارند افزود: ما باید اهل مطالعه مقاله‌نویسی و نظریه‌پردازی باشیم تا انقلاب خود را حفظ کنیم.

علم بدون اخلاق به خدا نمی‌رسد

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه دلیل اعتراض فرشتگان به خدا درباره خلافت انسان به دلیل گستره عظیم خلافت آدم بود افزود: همه مراتب هستی از اختیار بهره‌مند هستند و ملائکه در زمان آفرینش آدم محترمانه اعتراض کردند.

حجت‌الاسلام حمیدرضا طالقانی با اشاره به اینکه ملاک خداوند برای مقام خلافت‌الله علم است تصریح کرد:  خداوند در سوره بقره معیار و ملاک انسان را علم و دانش معرفی می‌کند.

وی مسؤول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان همدان ادامه داد: البته منظور از علم و دانش، علمی است که از منظر هستی‌شناسی به خدا برسد وگرنه علم منهای خدا نمی‌تواند انسان را به خدا برساند.

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه علمی که با اخلاق همراه آن نباشد از بمب اتم سر درمی‌آورد خاطرنشان کرد: اگر اخلاق علم را همراهی نکند، انسان، گرگ انسان می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه دانشگاه آزاد به دنبال این است که دانشجویان را به علم و اخلاق مجهز کند و شایستگی خلافت الهی را پیدا کنند گفت: امیدواریم در این زمینه به توفیق دست یابیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار