-
شناسه خبر 195477

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تفویض اختیار تصمیم گیری پیرامون مسائل مربوطه به بازآفرینی شهری به استان‌ها و استانداران خبر داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

سید محمد پژمان عصر سه شنبه در دیدار با استاندار مرکزی در اراک اظهار داشت: علی رغم پیچیدگی و دشواری‌های موجود در حوزه بازآفرینی برای انجام این امور گردش کار کوتاه و و افزایش سرعت کار ضرورت دارد و برای انجام امور این حوزه ستاد و اختیارات متمرکز در مرکز وجود دارد که به دلیل فاصله، مدیران استان برای حل مسائل خود در این حوزه در حال رفت و آمد هستند و این مساله به نوبه خود آسیب رسان و متوقف کننده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: با توجه به ظرفیت مدیران استان و پاسخگویی دلسوزانه آن‌ها به مردم باید به آن‌ها بیشتر تکیه و اعتماد کنیم.

وی تاکید کرد: در شرکت بازآفرینی شهری کشور تمامی اختیارات خود در هیأت مدیره را برای حوزه بازآفرینی شهری به این هیأت اجرایی تفویض کردم تا با هدایت استانداران کارها را به سرعت انجام دهند و در خصوص منابع، کاربری‌ها، انواع رویکردها و… تصمیم گیری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: حوزه سیاست گذاری و تصمیم گیری ها و مسائل کلان ملی به این هیأت انتقال پیدا می‌کند و انتظار رعایت این مسائل داریم و امیدواریم تا با کوتاه شدن این تصمیمات و اقدام و تشخیص درست نسبت به ضرورت‌ها و اولویت‌ها رضایتمندی مردم بیشتر فراهم شود و مشارکت مردم در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش پیدا کند.

تفویض اختیار به استان‌ها در بازآفرینی شهری عامل تسریع اجرای طرح

 سید علی آقازاده، استاندار مرکزی نیز در ادامه این دیدار اظهار کرد: بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده از تدابیر دولت بوده که سال گذشته از آن رونمایی شده است.

وی ادامه داد: در طول یک سال و نیم گذشته کارهای اجرایی این طرح در کشور و استان‌ها در دست بررسی بود و عدم تفویض اختیار یکی از موانعی بود در این حوزه که کار به کندی پیش می‌رفت و امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی اختیارات پیرامون مسائل بازآفرینی شهری به استان‌ها تفویض شد.

استاندار مرکزی گفت: امیدواریم با احکام صادر شده و تفویض وظایف که از تهران به استان‌ها در حوزه باز آفرینی شهری صادر شده است، روند این طرح تسریع پیدا کند.

آقازاده گفت: اجرای طرح بازآفرینی مناطق شهری در نقاط مختلف استان مرکزی آغاز شده و برای جمعیت ساکن در بافت‌های فرسوده این اقدام بسیار مطلوبی به شمار می‌رود که رضایتمندی را به همراه دارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار