-
شناسه خبر 181022

شهردارکرمانشاه بابیان اینکه فضاهای عمومی شهربه تسخیر خودروها درآمده است بر برنامه ریزی جهت کاهش وابستگی به خودروهای شخصی درمکان های عمومی تاکید کرد.

به گزارش فرتاک نیوز،

به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمانشاه درجلسه ای که باحضور دکترطلوعی شهردار کرمانشاه در حوزه معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری برگزارشد براجرای سیستم حمل و نقل پایدار درون شهری تاکیدکرد.

شهردار کرمانشاه گفت : درشهر کرمانشاه با مشکلات عمده ای درحوزه حمل ونقل درون شهری مواجه هستیم ازجمله سهم بسیارکم استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی، ازدحام ترافیک دربخشهایی ازشهر بخصوص بخش مرکزی شهر، مصرف بالای سوخت و بروز انواع آلودگی های زیست محیطی که به شهر آسیب می رساند.

وی افزود : قطعا بدون جابجایی برمبنای اصول مناسب و پایدار هیچ شهری را نمی توان زنده و پویا نگه داشت. دکترطلوعی با اشاره به ازبین رفتن فضاهای عمومی شهرها که به تسخیر خودروها درآمده است بر اجرای برنامه ها وسیاست های ترافیکی در سطح شهر تاکید کرد و افزود : زیر ساخت های ضعیف حمل و نقل جوابگوی جمعیت شهر نیست و از این رو باید بانگاهی راهبردی به تحلیل سیاستهای توسعه سیستم حمل ونقل شهری بپردازیم.

شهردار کرمانشاه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه معاوت حمل ونقل وترافیک وسازمانهای وابسته ازجمله تاکسیرانی و اتوبوسرانی جهت ارائه خدمات به شهروندان تصریح کرد : حمل ونقل پایدار به این معنی است که باید مشکلات پیش رو را بگونه ای حل کنیم تا این معضلات ترافیکی درسال های بعد بازنگردد و در برنامه ریزی الگویی را دنبال کنیم که براثر گسترش شهر و جمعیت شهری و فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی که از عوامل اصلی بوجود آمدن ترافیک هستند کرمانشاه بدون بروز مشکل ترافیکی  پاسخگوی جابجایی شهروندان باشد.

دکتر طلوعی گفت : حوزه معاونت ترافیک وحمل ونقل شهرداری با مدیریت پایدار حمل ونقل درون شهری کارایی اقتصادی، کاهش و صرفه جویی در مصرف سوخت، کاربری بهینه  اراضی و عدالت اجتماعی را باید در دستور کار قرار دهد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار