-
شناسه خبر 174317

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس از تشکیل تشکل‌های تخصصی کسب و کار در اتاق بازرگانی فارس در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش فرتاک نیوز،

 به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی استان فارس، یلدا راهدار در نشست تعامل زنان بخش دولتی و خصوصی استان فارس اظهار داشت: اتاق بازرگانی فارس از دو سال گذشته برنامه‌های ویژه‌ای در زمینه توانمندسازی، صادرات و آموزش تشکل‌های بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده است که برنامه‌های حمایتی ویژه بانوان در سال آینده پیگیری و اجرا می‌شود.

وی افزود: در این برنامه‌های حمایتی تشکل‌های تخصصی که در حوزه کسب و کار و مرتبط با اتاق فعالیت می‌کنند، حمایت می‌شوند و این موضوع در سال جدید با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه اعتباراتی نیز در اتاق ایران نیز برای حمایت از این تشکل‌ها در نظر گرفته است، عنوان کرد: برای حمایت از تشکل‌ها در استان فارس با همکاری صندوق توسعه صادرات استان، مکانی برای فعالیت تشکل‌ها پیش‌بینی شده است.

راهدار با اشاره به حمایت کانون زنان بازرگانی از اقتصاد هنر و ورزش به عنوان دو بخش مهم در اقتصاد بانوان افزود: استان فارس در حوزه ورزش بانوان استعدادها و ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و باور داریم که حوزه‌های اقتصاد ورزش و هنر به ویژه ورزش قهرمانی در بخش بانوان باید مورد توجه بیشتری در استان قرار گیرند.

وی عنوان کرد: اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی حمایت از اقتصاد ورزش و هنر را در دستور کار قرار داده است که در این زمینه دو کارگروه در اتاق بازرگانی فارس تشکیل شده که حمایت‌ها و برنامه‌های این کارگروه در سال آینده بیشتر و جدی‌تر خواهد بود.

رئیس کانون زنان بازرگانی استان فارس با اشاره به اهمیت حضور زنان به ویژه در استان فارس در انتخابات اتاق بازرگانی تصریح کرد: امسال از 15 کرسی 2 کرسی متعلق به بانوان است که حرکت خوبی است در صورتی که در 4 سال گذشته در کل اتاق ایران 13 نفر از بانوان در بین 450 نفر وجود داشته است.

مژگان جعفریان، نائب رئیس کانون زنان بازرگان استان فارس  نیز در این جلسه آماری از حضور زنان در انتخابات اتاق‌های بازرگانی ارائه کرد و گفت: در استان تهران تنها 18 زن در انتخابات کاندیدا شدند که از بین 40 نفر کل هیئت نمایندگان تنها 3 نفر انتخاب شدند.

وی با اشاره به شرکت بانوان در دیگر استان‌ها افزود: پس از تهران به ترتیب شهرهای شیراز، خرم‌آباد و اهواز هر کدام 2 کاندیدا در انتخابات اتاق‌های بازرگانی داشتند و در شهرهای کرج، اصفهان، بیرجند، مشهد و تبریز تنها یک نامزد از میان بانوان داشتند.

جعفریان با بیان اینکه 40 درصد از کل استان‌ها فضای انتخاباتشان کاملا مردانه بود، بیان کرد: اگر قرار است به افق 1404 در زمینه کسب و کار برسیم بدون حضور زنان که نیمی از جامعه هستند، امکانپذیر نیست.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار