-

در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه عنوان شد:

شناسه خبر 159875

ظهر امروز با حضور معاونت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مراسم تکریم و معارفه مدیرکل استان کرمانشاه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار گردید

به گزارش فرتاک نیوز،

مراسم تکریم و معارفه مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در سالن شهدای دولت با حضور مدیران و مسئولین استان و کشور در استانداری برگزار شد واز خدمات جلیل بالایی مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تقدیر بعمل آمد.

جلیل بالایی مدیر کل سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت : با حمایت مدیر ارشد استان نظام بودجه ای به سمت گردشگری سوق پیدا کرد و در سال 96،  45میلیارد تومان به گردشگری استان  تخصیص صد در صد یافت. تخصیص ها در یک سال از ابلاغی های 8 سال ما بیشتر بوده است.

جلیل بالایی در ادامه اظهار داشت : برای معرفی میراث این مرز وبوم برای 60 نفر راهنمای گردشگری صادر کردیم و با حمایت این راهنمایان توانستیم میزبان 500 نفر لیدر و گردشگر از سراسر کشور باشیم.

وی در ادامه گفت : در حوزه میراث فرهنگی در بازار کرمانشاه در 5 محور کار انجام دادیم و عدد این فعالیت به اندازه 32% کل فعالیتی است که بعداز انقلاب در بازار در طی 2 سال صورت گرفته است.

مدیر سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود : بهترین ساختمان را خانه صنایع دستی قرار دادیم و بیش از 50 نفر مشغول به کار وفعالیت در استان شده اند.

جلیل بالایی اظهار داشت: بیش از 8 هزار نفر از روستای گردشگری زردویی در منطقه پاوه دیدار داشتند که با تلاش های اداره کل میراث فرهنگی و حمایت های این سازمان صورت گرفته است.

وی در ادامه اشاره کرد:استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده است.

مهرداد سالاری معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود و گفت:در این حوزه زمینه کار و فعالیت به حدی وسیع وگسترده است که هر چند هم در این حوزه فعالیت شود باز هم جای کار وجود دارد.

سالاری افزود:ابنیه تاریخی نباید داخل صندوقچه قرار بگیرند بایستی مورد استفاده باشند و مردم باید از این آثار دیدن بعمل آورند و  بایستی بتوانیم مسیرهای جدید گردشگری را معرفی کنیم.

وی  در ادامه گفت : باتوجه به نیازهایی که وجود دارد بحث میراث فرهنگی و صنایع دستی بر خلاف آنچه که وجود دارد یک بخش تخصصی عمرانی نبوده است بلکه بیشتر این فعالیت در حوزه اجتماعی و فرهنگی است.

در ادامه این مراسم ، دکتر محمد خیاطیان معاون توسعه و مدیریت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به ایراد سخن پرداخت و گفت : در آینده اقتصاد کشورها دربخش گردشگری خواهد بود و این اهمیت و توجه به این بخش را نشان میدهد.

وی ادامه داد: ما 32 هزار اثر ثبت شده داریم ولی در بخش گردشگری زیاد پیشرفت نداشتیم و در این راستا عقب هستیم.

خیاطیان افزود:کشورهایی که تحریم نشده اند همانند هندوستان در صنعت سینما  و فناوری اطلاعات یک قطب مهم در دنیا محسوب می شوند، امروزه به سمت گردشگری  خیز برداشته اند و پیشرفت شایانی داشته اند.

دکتر امید قادری مدیر کل سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری  دیگر سخنران این مراسم بود و اظهار داشت:بایستی در صنایع دستی برند سازی کنیم و  در این راستا کوشش نماییم و دربحث میراث فرهنگی، چه میراث های بخش ابنیه و آداب ورسوم ما یک تعصب خاصی خواهیم داشت و معرفی این آثار و استفاده بهینه از آنها در اولویت ما خواهد بود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از زحمات جلیل بالایی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

خبرنگار : فاطمه زردویی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک نیوز کلیک کنید.
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار