-
شناسه خبر 79

جلسه روسای خانه‌های صنعت و معدن استان‌های مختلف کشور به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه روسای خانه‌های صنعت و معدن استان‌های مختلف کشور با تاکید بر اینکه راه اندازی بخش تولید و صنعت کشور برای دولت یک اولویت مهم است، گفت: دولت به طور جدی به دنبال آن است که بستری مناسب برای فعالان بخش صنعت و معدن کشور فراهم کند تا واحدهای تولیدی و صنعتی کشور با نشاط به کار و فعالیت خود ادامه دهند.

به گزارش نامه نیوز، وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی اظهار داشت: برخی از این مشکلات همچون شرایط اقتصادی و اوضاع بین المللی کشور جزو عوامل محیطی هستند که مدیریت این عوامل خارج از اختیار روسای بنگاه‌های اقتصادی است اما برخی عوامل نظیر ساختار نیروی انسانی، تحقیق و توسعه برای افزایش بازدهی و بهره‌وری و تلاش برای بهبود کیفیت محصولات، از موضوعات درون بنگاهی هستند که‌ برای راه‌اندازی بخش تولید، باید توسط مدیران بنگاه‌ها اصلاح و بازنگری شوند.

معاون اول رئیس‌جمهور خانه‌های صنعت و معدن کشور را زبان گویای صنعتگران و فعالان بخش معدن توصیف کرد و گفت: دولت از دریافت نظرات و دیدگاههای کارشناسی اعضای خانه‌های صنعت و معدن و پیشنهادات سازنده آنها استقبال می‌کند و علاقه‌مند است در تصمیم‌گیری‌ها، از این نظرات استفاده کند.

در این جلسه برخی از روسای خانه‌های صنعت و معدن استان‌های مختلف کشور نیز ضمن اعلام آمادگی برای همراهی با برنامه‌های دولت، از اقدامات و سیاست‌گذاری‌های دولت تدبیر و امید قدردانی کردند و افزودند: مهار تورم بالای 40 درصد یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت بود و دولت توانست به دور از هیجانات و بدون عوام فریبی اقدامات ارزنده ای را در این مدت انجام دهد.

روسای خانه‌های صنعت و معدن کشور همچنین با انتقاد سیاست های غلط و تصمیمات نادرست در سالهای گذشته، از تلاش ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف و بویژه در بخش سیاست خارجی قدردانی کردند.

روسای خانه‌های صنعت و معدن در ادامه این جلسه به بیان مهمترین دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌های خود بخصوص ضرورت برطرف‌سازی مشکلات فراروی بخش صنعت و معدن ‌کشور و نیز رفع موانع تولید پرداختند و پیشنهاداتی را در جهت بهبود وضعیت صنعت و معدن کشور ارائه کردند.

 

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار