-
شناسه خبر 6700

دولت در سال گذشته ۴۵.۷ میلیارد دلار معادل حدود ۱۳۵ هزار میلیارد تومان نفت خام از چاه‌های نفت که ثروت ملی همه ایرانیان از نسل فعلی تا نسل‌های آینده است، برداشت کرد.

به گزارش فرتاک نیوز، گزارش های رسمی دولت حاکی است، در سـال 1394 ، مقـدار نفـت خـام تولیـدی معـادل یـک میلیـارد و بیسـت و چهـار میلیـون بشــکه، بــه ارزش 45 میلیــارد و 753 میلیــون دلار و مقدار میعانـات گـازی تولیـدی معـادل 196 میلیـون بشکه به ارزش 9 میلیارد و 9 میلیون دلار بوده است.

بنابراین گزارش، از نفت خام تولیدی و موجودی اولیه، مقدار 412 میلیـون بشـکه به ارزش 17 میلیارد و 951 میلیون دلار صـادر و 613 میلیون بشکه تحویل پالایشگاه ها شده است.

این گزارش نشان می دهد، در سال 94 در حالی کل درآمد حاصل از صادرات نفت خام بیش از 52 هزار میلیارد تومان بوده که در این سال حدود 80 هزار میلیارد تومان نفت خام در داخل کشور مصرف شده است. مجموع مصرف نفت خام و میعانات گازی در داخل کشور در سال 94 بیش از 86 هزار میلیارد تومان بوده است.

همچنـین از میعانـات گـازی تولیدی و موجودی اولیه، مقدار 101 میلیون بشکه به ارزش 4 میلیـارد و 194 میلیون دلار صادر و 61 میلیون بشکه تحویل پالایشگاهها و پتروشیمی ها شده است.

مازاد وجوه حاصل از صادرات گاز طبیعی نسبت به واردات، بـالغ بـر 475 میلیون دلار می باشد.

 

ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری فرتاک نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
همه اخبار
همه اخبار